| | Home| 12/05 > WJNH op de Belgian Pride |  |
Inderdaad! Het is weer zover: het meest kleurrijke festival voor holebi's en hun sympathisanten komt er op 12 mei opnieuw aan! Zoals elk jaar gaat hier een Pride Week aan vooraf. Deze gaat door van 7 tot 11 mei. Indien er in deze week nog een gapend gat in je agenda zou zijn, dan is dat bij deze ingevuld! Kom er met ons een onvergetelijke week beleven tijdens de Pride week en de Belgian Pride!
Je coming-out doen of niet? Het is jouw keuze
WJNH trekt dit jaar naar de Pride met het zeer actuele thema 'gaybashing', gekoppeld aan de moeilijkheden die dit kan teweeg brengen voor jongeren om hun coming-out te doen. Dit thema ligt heel wat holebi-jongeren zeer na aan het hart. Met deze campagne willen we ons echter niet in een slachtofferrol wentelen. Onze slogan is dan ook: 'Inside is safe, outside is brave'. Je speelt op safe als je je coming-out nog niet deed en je bent best wel dapper als je dit wel doet. Hoe dan ook, beide keuzes verdienen respect en begrip!
Het WJNH-aanbod tijdens de Prideweek
Om helemaal te begrijpen waarover de campagne gaat, bieden we elke geïnteresseerde groep een leuk aanbod diverse activiteiten:
• De film 'Prayers for Bobby' - aangrijpend drama over Mary Griffith , de sterk gelovige moeder van Bobby. Ze strijdt tegen de homoseksualiteit van haar zoon en tegen haar eigen demonen. Gebaseerd op waargebeurde feiten.
• De film 'Mine Vaganti' – Komische film over de ingetogen Tomasso, de jongste telg uit een conservatieve familie. Tomasso zit niet bepaald te wachten om in het familiebedrijf te treden. Hij vindt een uitweg: tijdens het familiediner zal hij zich outen. Al is iemand hem echter voor…
• De film 'Sasha'- Drama met een humoristisch vleugje. De jonge en muzikale Sasha heeft grote dromen. Thuis doet hij zijn uiterste best zijn gevoelens voor jongens te verdringen, want zijn ouders, migranten uit voormalige Joegoslavië, zijn nogal homofoob. De enige met wie hij zijn gevoelens durft te delen is Jiao, zijn best vriendin.
• Coming-in spel : een leuke kennismaking met het Vlaamse holebi-landschap aan de hand van een gezelschapsspel met tal van toffe opdrachten. Gegarandeerd een avondje fun!
• Aanvullend bij elke film kan ook de Vlaamse kortfilm 'Nicht' als voorprogramma vertoond worden. Deze bekroonde kortfilm gaat over het aanvaarden van homoseksualiteit, opgroeiende jongeren en moeilijkheden die daarbij komen kijken.
• Na elke film is er ook mogelijkheid tot een debat.
Heb je zin om te komen helpen?
Het zou geweldig fijn zijn als je ons een handje kan komen helpen op een van de verschillende activiteiten tijdens de Pride week. Zin om ons te vervoegen? Laat dan snel iets weten bij belgianpride weljongniethetero.be, want vele handen maken licht werk!
Waar kan je helpen?
Tijdens de Prideweek
Je kan mee flyeren tijdens de jaarlijkse stationsacties (7 tot 11 mei), met gratis ontbijt:
• 7 mei: Antwerpen-Berchem van 7u30 tot 8u30
• 8 mei: Hasselt van 7u30 tot 8u30
• 9 mei: Gent-Sint-Pieters van 7u30 tot 8u30
• 10 mei: Kortrijk + Brussel-Centraal van 7u30 tot 8u30
• 11 mei: Leuven van 17u00 tot 19u00
Tijdens de Belgian Pride op zaterdag 12 mei
• De WJNH-praalwagen mee aan- en uitkleden
• Security rond de wagen: jij staat in voor de veiligheid van onze feestbeesten!
!! Speciale Oproep aan de lokale groepen voor het spandoek !!
Omdat WJNH niks zou zijn zonder lokale groepen en vrijwilligers, willen we jullie op de praalwagen in de spotlight zetten. Concreet krijgt elke aangesloten groep een oppervlakte van 70 x 70 cm om zelf naar eigen goeddunken te kunnen aankleden. Maak je een spandoek met je logo erop, zet je je volgende activiteit in de spotlight, maak je er een kunstwerkje voor in papier maché? Maakt niet uit, je krijgt carte blanche! Wil je hier gebruik van maken? Laat dat dan ten laatste twee weken (28 april) voor de pride aan belgianpride weljongniethetero.be weten! Je kan je affiche/spandoek/…op het secretariaat (tijdig) komen binnenbrengen of tijdens de opbouw zelf komen bevestigen.
We zien jullie graag in talrijke getale én in feeststemming op zaterdag 12 mei!
Meld je 'aanwezig'op ons Facebookevement .
Tot op de Pride Week en de Belgian Pride!
Wel Jong Niet Hetero
|
 Gepost op: 24 april 2012 » 1549 keer gelezen Gerelateerd
|
|
|
|
|