Holebifederatie Çavaria zette vrijdagavond 30 september een punt achter de Roze Belweek. Het was de eerste keer dat deze week werd georganiseerd in België, op initiatief van minister Pascal Smet.
De Roze Belweek is er om een kans te bieden aan holebi-ouderen - maar ook hun vrienden, familie en hulpverleners - om moeilijkheden, vragen en (positieve) ervaringen te signaleren via een gratis nummer. Men kon ook mailen of chatten met getrainde vrijwilligers. Yves Aerts, coördinator van Çavaria: "Dit initiatief was vooral een manier om het begrip van oudere holebi's onder de aandacht te brengen bij het grote publiek. Daarom lieten we ook een radiospot lopen op Radio 1 en Radio 2. De komende weken analyseren we de reacties en tegen eind oktober leggen we een rapport voor aan de minister."
Een succes? De vraag is of oudere holebi's effectief nood hebben om hun gevoelens te uiten via een hulplijn. Of is de drempel gewoon te hoog? Yves Aerts: "We hebben relatief weinig telefoons gehad, maar dat hadden we ook verwacht. Het toont nog maar eens aan dat het voor oudere holebi's enorm moeilijk is om over hun situatie te praten. Daarom leiden ze vaak een leven vol eenzaamheid. Ik denk dat we in totaal een vijftigtal telefoons gekregen hebben".