Mannen die seks hebben gehad met andere mannen (sinds 1977) mogen vandaag de dag geen bloed geven in België. Een regel die opgelegd is door het Rode Kruis waartegen de holebi-beweging reeds jaren een strijd voert, zonder resultaat. En dat doet Roland Javornik nu ook, een 26-jarige student film aan de Katholieke Hogeschool Limburg.
In het kader van zijn eindwerk maakt hij omtrent dit onderwerp een documentaire met als titel “For this is my blood” (Mijn bloed dat voor u gegeven wordt). In de documentaire gaat hij op zoek naar redenen waarom hij geen bloed mag geven van het Rode Kruis.
“Men kan het draaien of keren hoe men het wil, er zijn een aantal hiaten in hun systeem en in hun verdediging. Na een beetje research zijn er een aantal dingen aan het licht gekomen over dit thema die ik op een leuke manier onder de loep wil nemen. Het is bovendien absoluut niet mijn bedoeling om het Rode Kruis te stigmatiseren want ik heb enorm veel respect voor wat ze doen, maar ik zou als homo graag wat meer willen doen dan enkel hun stickers kopen”, aldus Roland.
Ook op Facebook Om zijn actie extra in de verf te zetten maakte Roland ook gebruik van het populaire Facebook en startte hij er een groep, genoemd naar zijn documentaire. “Er zitten zowel voor- als tegenstanders in de groep en zelfs BV’s. Maar er mogen er nog meer zijn dus maak je lid en stuur het door!”, gaf de filmmaker in spe ons mee.
Ga naar de Facebook groep
Stem! Homo’s mogen dus geen bloed geven. Maar stel nu dat je het toch mag, zou je het dan doen? Een interessante vraag die WJNH samen met Roland beantwoord wil zien. Laat dus snel jouw stem horen via onze webpoll!
Gepost op: 14 januari 2009 » Gepost door: NM » 4406 keer gelezen